NAWADNIANIE - agrotexim

Przejdź do treści

Menu główne:

INSTALACJA NAWADNIAJĄCA

        Prawidłowo zaprojektowana i wykonana instalacja ma potężny wpływ na wygląd i kondycję roślinności w ogrodzie.
             Drugim w kolejności czynnikiem, przemawiającym za montażem instalacji nawadniającej jest redukcja zużytej wody nawet do 70% - w stosunku do podlewania z węża. W skrócie mówiąc - instalacja automatyczna, sterowana programatorem włącza się o określonej godzinie i podaje wodę w określonym czasie i w ściśle wyznaczonych miejscach. Reguła mówi że nawadnianie musi zacząć podlewać dwie godziny po zachodzie słońca, lub dwie godziny przed wschodem słońca. Bierze się to stąd, że w tym czasie temperatura ziemi jest zbliżona do temperatury powietrza. W ten sposób jest wyeliminowane raptowne odparowywanie wody z nagrzanej ziemi. Woda wsiąka w ziemię i powoli przenika do korzeni roślin i traw.
        To jest jeden z przykładów gdzie następuje oszczędność wody. Reszta oszczędności wynika z prawidłowo zaprojektowanej instalacji. Instalacja powinna być przeliczona i dostosowana do roślinności w ogrodzie. Teza : "machnę zraszacz tu i tam a resztę zasilę linią kropelkową" jest karygodna !!! - niestety ta teza jest powszechnie stosowana przez niby instalatorów - samouków, którzy stosują dziwne metody. To tylko generuje koszty, jednocześnie nie mając nic wspólnego z dobrą instalacją a tym bardziej oszczędnością wody.
        Prawidłowo zaprojektowana instalacja, precyzyjnie dobrane elementy instalacji to gwarancja pięknego ogrodu i pewność dobrze zainwestowanych pieniędzy. Firma nasza - na instalacje nawadniające udziela do 8 lat gwarancji.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego